Основні відомості 

Що потрібно знати про Україну

Розташована у Центрально-Східній Європі Географічний Центр Європи Єднає Захід та Схід Межує з: Молдовою Румунією Угорщиною Словаччиною Польщею Білоруссю Росією Найбільша країна в Європі (загальна площа 603 700 кв. км. 375 202 кв. миль) Має вихід до: Чорного моря Азовського моря


Адміністративний поділ України складається з: Автономної Республіки Крим; 24 адміністративних областей; 2 міст зі спеціальним статусом (Київ та Севастополь). Найбільші міста України: Київ, Харків, Дніпропетровськ, Донецьк, Одеса, Запоріжжя та Львів. Відповідно до адміністративно-територільного поділу Україна скаладається з: 608 районів, включаючи райони міст; 1344 смт, включаючи 454 міста; 28621 сел.


Ландшафт 95% території - рівнинна Гори: Карпати на Заході (Говерла - 2 061 м/1280 миль) Кримські на Півдні (Кримський півострів) (Роман-Кош - 1 545 м/960 миль) Моря: Чорне море (422 000 кв.kм 262 275 кв. миль) Азовське море (39 000 кв.kм 24 200 кв. миль) Річки: Більш ніж 73 тис. річок Найбільші річки: Дніпро, Дунай, Дністер, Південний Буг 


Населення 48.457 млн. чол. 5-е місце в Європі 21-е в світі більше 130 національностей високоосвічене населення Густота населення - 80 осіб на кв.км. Міське населення - 32 млн. Статевий склад населення: Віковий склад: - жінки - 53.7% - люди середнього віку - 58% - чоловіки - 46.3% - люди пенсійного віку - 23.9% - діти - 18.1%


Українська мова Офіційна мова в Україні (є рідною для 67% населення держави) Згідно з деякими дослідженнями, українська мова посідає друге місце серед найгарніших мов світу, після італійської, а на третьому місці - французька. Українська мова належить до східно-слов`янської групи слов`янських мов. Використовується кирилична абетка; є певна схожість до інших мов слов`янської групи (білоруської, польської, російської й словацької). Походить від східної давньо-слов`янської мови, що використовувалась за часів Київської Русі. Українська мова вистояла за часів Російської Імперії та політичних репресій наприкінці XIX - на початку XX ст. Українська мова "вижила" завдяки широкому розповсюдженню серед українського населення, завдяки його народним пісням, кобзарям, відомим письменникам - таким, як Тарас Шевченко і Леся Українка.

22 цікаві факти про Україну про які ви могли не здогадуватися

Наша країна набагато цікавіша ніж здається! Пропонуємо вашій увазі цікаві факти про Україну, які Ви можливо не знали.

Цікаві факти про Україну

  1. Станція метро «Арсенальна» у Києві - найглибша у світі. Вона проходить під землею на глибині 105 м. Станцію біля будівлі парламенту побудували у 1960 році, однією з перших. За деякими даними, у тунелях біля «Арсенальної» є таємні схованки для політичної верхівки.
  2. Третій найвідвідуваніший у світі МакДональдз розташований у Києві біля залізничного вокзалу. Цей заклад незмінно потрапляє до п'ятірки найжвавіших МакДональдзів світу.
  3. Україна посідає четверте місце у світі за кількістю громадян із вищою освітою. Населення України належить до найосвіченіших, а кількість людей із вищою освітою на душу населення - вища за середньоєвропейський рівень.
  4. Одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень - це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells. На You tube різні виконання «Щедрика» набирають мільйони переглядів.
  5. Пісня прозвучала в багатьох закордонних фільмах. Наприклад, в улюбленому всіма фільмі «Сам удома» вона є одним із найголовніших саундтреків. Крім того, численні кавери «Щедрика» набирають неймовірну кількість переглядів.
  6. На дніпропетровському заводі Південмаш виробляють екологічно найчистіші ракетоносії у світі - Зеніт 3SL. Завдяки яким Україна є співвласником проекту «Морський старт» (разом зі США, Росією та Норвегією).
  7. Олешківські піски часто називають українською «Сахарою». Площа пісків, які розкинулися на території кількох районів Херсонської області, становить понад 160 тисяч гектарів, що робить їх найбільшою пустелею Європи. Олешківські піски добре видно з космосу.
  8. На конкурсі краси мов, у Парижі в 1934 році, українська мова зайняла третє місце після французької та перської за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія, структура речень. А за мелодійністю українська мова зайняла друге місце, після італійської.
  9. Автор першої у світі Конституції - українець Пилип Орлик. 5 квітня 1710 його обрали гетьманом запорізького війська. Цього ж дня він оголосив «Конституцію прав і свобод війська Запорізького». У США Конституцію прийняли в 1787 р., у Франції та Польщі тільки в 1791 році.
  10. Найдовший музичний інструмент у світі - це українська трембіта. Її довжина може досягати чотирьох метрів, а її звуки чутні більш ніж за десять кілометрів.
  11. На території України зосереджено 1/4 всіх запасів чорнозему на планеті. Чорноземні ґрунти при правильній обробці дають найбільшу кількість врожаю. Під час Другої Світової війни, німці навіть вивозили чорнозем на потягах.
  12. Серед яскравих досягнень українського літакобудування - найбільший у світі літак АН-225 «Мрія», а також найпотужніший літак АН-124 «Руслан». У 2001 році, літак «Мрія», взявши на борт вантаж у 253 тонни, за один політ встановив 124 рекорди.
  13. Пам'ятники відомому українському поетові Тарасу Шевченку встановлені в 1500 місцях по всьому світу.
  14. Українське містечко Рахів, розташоване серед Карпат, офіційно вважається географічним центром Європи. А сама Україна є найбільшою європейською державою, уся територія якої географічно розташована в Європі.
  15. Найстарішим деревом в Україні вважається 1300-річний дуб в урочищі Юзефін Рівненської області.
  16. Більшість українських слів починаються з літери «П». Найчастіше використовувана буква алфавіту - «О». Букви «Ф» і «Г» використовуються найрідше.
  17. Найдовша печера в Україні має назву «Оптимістична» й розташована вона на Поділлі, це гіпсова печера на глибині 20м що тягнеться на 216 км. Це найдовша гіпсова печера у світі, вона поступається лише Мамонтовій печері в США.
  18. Перша гасова лампа була винайдена у Львові у 1853 році, і цього ж року в одному зі Львівських госпіталів була проведена перша операція при гасовій лампі.
  19. У селі Межиріч Черкаської області, знайдено найстаріше поселення Homo Sapiens. Також знайдена найстародавніша мапа, яка вибита на кістці мамонта 14,5 - 15 тисяч років тому.
  20. У момент проголошення незалежності в Україні налічувалося 19,4 мільйона голів свиней, сьогодні їх менше вдвічі - 8,3 мільйона особин. Всупереч тому, що українці мають звання салоїдів, середньостатистичний житель країни вживає на рік усього 18 кілограмів свинини. Навіть німець з'їдає втричі більше.
  21. Український національний хор надихнув своїм виконанням колискової «Ой ходить сон коло вікон» Джорджа Гершвіна на написання майбутнього всесвітнього хіта Summertime
  22. У Київському музеї мініатюр можна побачити підковану блоху, троянду в чохлі з видовбаного волоса, зроблену з лусочок фарби й безліч інших робіт майстра Миколи Сядристого.

Державні свята


Цей сайт належить ЗДО № 1 "Шпачок" м. Лисичанськ
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати